מאגר הידע

מדעי החיים - כל השנים

צהריים טובים אורח/ת. עדיין לא רשום ? להרשמה לחץ כאן | שכחת את הפרטים ?
יצירת קבוצה חדשה!
מאגר הידע > מדעי החיים > מדעי החיים - כל השנים > פורום > ביולוגיה מולקולרית

ביולוגיה מולקולרית

מגדר חבר הודעה  הודעה #1, 04/07/12, 12:55
  שלום לכולכם, אני לפני הלימודים, והכיוון שלי הוא ביולוגיה, רק שאחרי כל התגובות החצי ממורמרות שאני קורא פה על מציאת עבודה בביולוגיה, אני רוצה לדעת אם יש לנושא הביולוגיה המולקולרית מקום בעתיד שלי, אז שאלתי היא פשוטה - מה אני יכול לעשות עם תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית?

חשבתי על ללכת לתואר שני במירו ביולוגיה בעברית אחרי זה, או ללכת על רפואה, או וטרינריה כדלת אחורית לתארים האלו, או מה שאתם יכולים להציע לי, אני פשוט חייב להבין את ה"שטח" הזה של הביולוגיה בארץ לפני שאני נכנס אליו בכל הכוח, אני מקווה שכוונתי מובנת.

ועוד משהו קטן - למה לי להתמקד בביולוגיה מולקולרית דווקא כשאני יכול לעשות תואר ראשון "רגיל" לביולוגיה ואז להתקדם לאן שאני רוצה?


   
מגדר ים הודעה  הודעה #2, 04/07/12, 21:57
  תואר ראשון בביולוגיה הוא יותר כמו תואר "מבוא לביולוגיה" מכל דבר אחר. ביולוגיה מודרנית דורשת הבנה טובה של כימיה, והבנה בסיסית של מתמטיקה, סטטיסטיקה, פיזיקה וכו'. התוצאה היא שבשנה הראשונה ואפילו קצת יותר מזה אתה לומד יותר מקצועות כאלה מאשר ביולוגיה ממש. אחר כך, אתה מתחיל ללמוד ביולוגיה ומגלה עד כמה התחום הזה עצום, מורכב, וכמובן מעניין.

אין באמת דבר כזה תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית, לפחות לא בבן-גוריון. אין לך מספיק זמן בתואר ראשון להגיע לרמת הבנה של ביולוגיה שתאפשר לך להתמקד בביולוגיה מולקולרית בצורה רצינית. מה שיש זה מגמות בתוך התואר, שזה בעצם אומר שאת הקורסי בחירה שלך אתה עושה לפי רשימה מסויימת ואז כתוב לך על התעודה של התואר בביולוגיה שזה "במגמה לבלה בלה בלה". אין לזה משמעות בעולם האמיתי בכל מקרה.

הסיבה שמתלוננים שאין מה לעשות עם תואר ראשון בביולוגיה היא בדיוק מה שהסברתי עכשיו. זה תואר מבוא לביולוגיה. בתואר שני אתה עושה מחקר אמיתי, ורוכש בנוסף לידע תיאורטי, גם נסיון אמיתי בעבודת מעבדה ומחקר שהם מה שצריך כדי לעבוד בתחום.

תואר ראשון בביולוגיה הוא בעצם הצעד הראשון שלך לכל אותם תחומים שהזכרת - תואר שני בכל סוג של ביולוגיה, וטרינריה, רפואה ארבע שנתי וכו'. זה גם תואר סופר מעניין בלי קשר. רק תהיה מודע לזה שבשביל באמת למצוא עבודה מעניינת בתחום, תואר ראשון זה בדרך כלל לא מספיק.

בהצלחה

   
מגדר פותח השירשור הודעה  הודעה #3, 05/07/12, 10:54
  תודה רבה על התגובה!

הביולוגיה המולקלורית נמצאת באריאל, וזאת ההתמקדות שלהם לדעתי, והם היחידים (ממה שמצאתי) שמלמדים את זה בארץ, רק עוד שאלה - תואר בביולוגיה מולקולרית תקל בעתיד יותר למצוא עבודה בתחום, או שגם פה אתה צריך ניסיון ותואר שני בשביל להתקבל למקום סביר?


   
מגדר ים הודעה  הודעה #4, 05/07/12, 13:51
  אם תיתן לינק לתכנית אני יכול לעבור על התכנים שלה ולהגיד לך אם זה נראה לי שונה במשהו מתואר ראשון רגיל, או סתם גימיק ואתה יכול לעשות אותו דבר באוניברסיטה כמו פה בעזרת קורסי בחירה. סביר להניח שזאת האופציה השנייה. בכל מקרה ביולוגיה לא סתם נקרא "מדעי החיים". אתה לומד מדע, והרעיון הוא שאם אתה לא מתכנן לעבור אח"כ לתחום אחר (דומה כמו רפואה/וטרינריה או שונה כמו תואר שני מנהל עסקים) התואר השני הוא זה שבו הידע שלך שרובו תיאורטי מתורגם ליכולת מעשית.

זה לא שאין עבודה לתואר ראשון. זה פשוט שהיא לא בביולוגיה ממש, אלא במכירות/אדמיניסטרציה של תחומים שדורשים ידע כזה, וזה סתם לא מעניין.

חשוב לציין שבתואר שני לכשתגיע אליו, יש מלגת קיום בכל מקום שתלך לעשות אותו, ככה שמהבחינה הזאת זה לא סוף העולם

   

פרטים
מנהל/ת: elora

חברים (10)
Google
מטרת המאגר
לספק למחלקות במוסדות הלימודים השונים פלטפורמה לניהול חומר לימודי, הודעות, תמונות וקישורים בצורה הנוחה ביותר וללא מגבלות.שנה זו מנוהלת על ידי elora
לפניות כלליות בנושא האתר - לחצו כאן.
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון. תקנון המערכת.
אין להעתיק או לפרסם בכל דרך שהיא חומר המופיע במאגר. 
דירות להשכרה בבאר שבע | שותפים באר שבע | עבודה בחו"ל